Hisse Tüyoları ile Borsada Para Kazanmak Mümkün Mü?

Borsa Tüyoları ile Borsada Para Kazanmak Mümkün Mü?

 Borsada para kazanmak için borsa hakkında en temelden başlayarak borsayı öğrenmemiz yapacağımız yatırımların temelinin sağlam olacağını söylemiştik. Borsa Nedir ? Borsaya Nasıl Girilir ? yazısıyla borsaya giriş yapmış, borsa nasıl oynanır ? konusunda bilgiler vermiştik. Hisse tüyoları ile borsada para kazanmak mümkün mü bir de bundan bahsedelim. Eğer hisse senedi ve hisse senedi çeşitleri hakkında bilgi arıyorsanız hisse senedi nedir? hisse senedi çeşitleri nelerdir ? yazısına göz atmanızda fayda var.

Hisse Tüyoları Nasıl ve Nereden Alınır?

Hisse tüyoları; genellikle sosyal paylaşım platformlarından, alakalı alakasız borsa forumlarından, borsa ile alakalı yazılmış site ve makalelerden alınabilir. Facebookta, twitterda rastlamışsınızdır, borsa tüyoları ve hisse tüyoları adına açılmış gruplarda sayfalarda hisseler hakkında yorumlara tüyolara. Eğer bir borsa aracı kurumla borsada alım satım yapıyorsanız destek alabilirsiniz. Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla pek çok insan borsa yatırımlarını internetten yapmaktalar. Borsada para kazanmak için bazı yatırımcılar internette sağdan soldan hisse tüyoları yada borsa tüyoları ile para kazanmak istemekteler. Bu şekilde yapılacak yatırım son derece riskli bir yatırımdır. Borsadan para kazanmak adına borsa tüyoları ile yatırım yaparak para kazanabilirsiniz fakat zarar etmenizde çok büyük olasılıktır. Yani zarar etmeniz daha yüksektir. Çünkü aldığınız hisse tüyoları yatırımcısı size belki mal çıkmaya çalışıyor (maldan kastım elindeki hisse senedi), belki zararını sizden çıkaracak belki de elindeki hisse senedine prim yaptırmaya çalışıyor.

Borsada Nasıl Kazanılır ? Borsada Para Kazanmak için Ne Yapmalı?

Borsada nasıl kazanılır ? dediğinizi duyar gibiyim. Bende zamanında borsa nasıl oynanır ve hisse senetleri nasıl alınır satılır gibi araştırma yaparken hep sormuşumdur bu soruyu. Borsada para kazanmak için destek alabilirsiniz fakat en geçerli yolun borsa yatırımcısının kendisini eğitmesi kanısındayım. Neden derseniz; alacağınız eğitim ve elde ettiğiniz tecrübelerle kendi yatırımlarınızı kendiniz yapacaksınız. Sağdan soldan hisse tüyoları dolduruşlarına gelmeyip zararınızı minimuma indireceksiniz. Hisse senetleri hakkında teknik analiz yapacak, hisse senedinin alım satım zamanını bileceksiniz. Kârınızıda zararınızı da bilecek ve bir sonraki yatırımlarınızı bu kriterlere göre yapacaksınız. Böylece borsada para kazanmak kaçınılmaz olacaktır.

Borsada para kazanmak adına elde edilecek bilgi ve birikim bir takım araştırmalar ve zamanla elde edinilebilir. Elde edeceğiniz bilgi ve tecrübe zamanınızı alabilir, eğer yaptığınız araştırmalarda da işinize yarar eğitimleri almazsanız yine zarar etmeniz olasıdır. Hem zamandan hemde dağınık ordan burdan borsa bilgisi edinmek motivasyonunuzu da kaybettirir. Bu bakımdan borsa hakkında yazılmış iki adet e-kitap önerebilirim.Borsayı başlangıçtan profesyonelliğe adım adım anlatan borsa ve hisse senedi hakkında her bilgiyi bulabileceğiniz e-kitap için burayı tıklayınız. Borsa düşerken dahi hisse senedi bazında kazanmayı öğreten, hisse senetleri teknik analizleri ve borsada sürekli kazananların tekniklerinin anlatıldığı e-kitap için burayı tıklayınız. Bu e-kitapları bilgisayara indirip hemen eğitimlere başlayabilirsiniz. Bu eğitim kitapları ile hem borsayı en ince detayına kadar öğreneceksiniz hem de derli toplu işe yarar eğitim alacaksınız. Bir ömür boyu bu bilgileri kullanacaksınız.

Borsada bu sıralar orta ve uzun vadeli olarak yatırım yapmaktayım. Şu an borsadan para kazanıyorum. Borsa tüyoları yada hisse tüyolarına itibar etmez kendi birikimlerinizle sabırlı bi şekilde yatırım yaparsanız borsadan para kazanmak sizin için kaçınılmaz olacaktır.

Add Comment