Borsada Para Kazanmak İçin Borsa Nasıl Öğrenilir ?

Borsa nasıl oynanır? Borsada Para Kazanmak

Borsada Para Kazanmak

Borsada yatırım yapan yatırımcının amacı; parasını en iyi şekilde değerlendirerek maksimum kâr elde etmektir. Borsada hisse senetlerinden kâr edeceğiniz gibi zarar da etmeniz büyük olasılıktır. Hele ki gelişigüzel bilinçsizce yapılan alım satımlarda. Borsada para kazanmak istiyorum fakat borsanın işleyişini bilmiyorum, borsa nasıl öğrenilir ? dediğinizi duyar gibiyim. Adım adım en temelden , profesyonelliğe kadar borsanasiloynanir.net sitemizde bu bilgileri sizlerle paylaşacağız. Borsa nedir ? Borsaya nasıl girilir ? konulu yazımızda en temelden borsaya giriş yapmıştık.

Borsada yatırım yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken borsa hisse tüyolarına itibar edilmemesidir. Borsada pekçok yatırımcı borsa hisse tüyoları ile büyük zararlara uğramaktadırlar. Hisse tüyolarıyla para kazanan yok mu elbette var fakat işinizi tamamiyle ya tutarsa olgusuna bağlarsınız. Büyük olasılıkla zarar kaçınılmazdır. Tüyo kaynağı edindiğiniz kişi yada kişilerin elindeki hisseleri size tavandan satmayacağını kimse garanti edemez. Bilinçli bir şekilde paranızı yönetirseniz borsada para kazanmak sizin için kaçınılmaz olacaktır.

Borsada para kazanmak manasında bir ömür boyu sürekli olmasını sağlamak ancak kendimizi eğitmemizle mümkündür. Özellikle ilk zamanlar yatrımlarımızı orta ve uzun vadede planlamalıyız. Beklentisi olan, mali yapısı güçlü, kârlı ve sağlam şirketlerin hisse senetlerini alarak borsaya ilk adımları atmış oluruz. Neden bu şirketlere yatırım yapmalıyız derseniz; bu tür şirketler fiyat konusunda dalgalanmaların az olduğu, spekülasyonlara çok az maruz kalan şirketlerdir. Özellikle İMKB-30 grubu şirketleri bu sınıfa girmektedir. Bu şirketlerin hisse senetlerini alarak borsaya nasıl girilir konusunda merakımızı da bir nebze gidermiş oluruz. Peki şirketlerin mali yapısını, kâr durumunu, hisselerin beklentileri dahilinde nasıl prim yapacağını nasıl kestirebiliriz derseniz vakit kaybetmemeniz açısından yakın zamanda çıkan bir borsa eğitim kitabını tavsiye edeceğim. Kitapta, prim yapacak senetlerin analizleri en basit haliyle yatırımcılara gösterilmekte ve yatırımcı bu bilgiler ışığında ciddi oranlarda borsada para kazanmaktadır. İncelemek için kitabın sitesine buradan  gidebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarında borsa eğitim kitabının ne kadar isabetli yatırım tavsiyeleri verdiği anlaşılmakta. Bir ömür boyu borsada para kazanmak istiyorsak; kendimizi borsa yatırımı konusunda eğitmeli ve bu bilgiler ışığında yatırımlarımızı yapmalıyız. En sağlam yatırım kendi bilgi, tecrübe ve deneyimlerimizle yaptığımız yatırımdır.

Add Comment