Borsa Haberleri ile Borsada Nasıl Para Kazanılır ?

Borsa Haberleri ile Borsada Nasıl Para Kazanılır

Borsa Haberleri ile Borsada Nasıl Para Kazanılır

Borsa haberleri ile borsada para kazanmak için küçük yatırımcı olsun, kurumsal yatırımcı olsun her daim piyasayı an be an takip etmesi söylenir. Borsa nasıl oynanır ? Borsada para kazanmak için ne yapmalı ne yapmamalı ? konularına tam anlamıyla hakim olmadan borsada yatırım yapmaktan kaçınmalıyız.

Borsa nasıl oynanır ? borsaya nasıl girilir gibi temel konulara daha önceki yazılarımızda değinmiştik. Eğer borsa hakkında temel bilgileriniz yoksa mutlaka göz atmanızda fayda var.

Borsadan para kazanmak için ya profesyonel bir kurumsal yada bireysel uzmandan destek alarak yatırımlarınız yapabilirsiniz. Fakat önerimiz özellikle küçük yatırımcıların kendilerini borsa konusunda eğitmeleri ve bir ömür boyu borsadan para kazanmaları yönündedir. Böylece paranızın kontrolü sizde olacak ve de gönül rahatlığı ile alım-satım yapabileceksiniz. Düşünün paranızı hangi hisseye ne zaman yatıracağınızı, ne zaman alıp satacağını siz belirleyeceksiniz. Günümüzde pek çok küçük yatırımcı borsaya ne zaman girip ne zaman çıkacağını bilemediğinden dolayı zarardan muzdariptir. Özellikle küçük yatırımcılarda şöyle bir eğilim var; borsa yükseliyor, yükseliyor sanıyor ki hep yükselecek en tepe noktalardan hisse senetleri alıyor. Sonra tabii ki doğal olarak borsa düşmeye başlıyor. Genel kuraldır; çok yükselen borsa olsun hisse senedi olsun, mutlaka düzeltme gelecek ve de düşecektir. Çok düşen borsa ve hisse senetleri de tam tersi yükseliş gösterecektir. İşte burada esas olan nereden hisse senetleri almak nereden satmak gerektiğini bilmektir.

Borsadan para kazanmak için; kısa, orta ve uzun vadede yapılacak yatırımları analiz ederek hisse senedi almak gerekir. Peki analizi nasıl yapar ve yatımlarımızı planlarız? Deneme yanılma yoluyla asla yatırım yapılmamalıdır. Elinizdeki paradan da olursunuz. Hisse tüyoları, borsa tüyoları ile alım satım yapılmamalıdır. En geçerli ve akla yatkın mantıklı yol küçük yatırımcının; kendini borsa ve hisse senetleri konusunda eğitmesidir. Zamanı nasıl lehimize çevirip en kısa zamanda borsa konusunda kendimizi eğitiriz kısmında önerim; borsa eğitim kitaplarıdır. Bu e-kitaplar denenmiş borsada yatırım yapan uzman borsa yatırımcılarının oluşturduğu kitaplardır. Düşünün borsada yatırım yapan ve 11 sene hiç zarar etmeyen bir borsacının tavsiyelerini siz de uygulamak istemez misiniz? Ben uyguluyorum ve gerçekten güzel yatırımlarla borsadan para kazanıyorum. Bu e-kitabı incelemek için buraya tıklayınız. Bir diğer e-kitap ise mükemmel bir teknikle yazılmış hisse senetlerinin hareketlerini kestirip %100, %200 gibi oranlarda kâr elde etmenizi sağlıyor. Prim yapacak hisse senetlerini size bildirmesi de muhteşem, incelemek için burayı tıklayınız.

Borsa haberleri ile yatırımlarınızı kısa vadeli olarak yapmak gerçekten büyük risktir. Zarar etmenizde büyük olasıdır. Ömür boyu borsadan para kazanmak için kendimizi eğitmeli ve yatırımlarımızı bilinçli yapmalıyız. Yukarıdaki e-kitaplar ile en kısa zamanda borsayı en ince detayına kadar öğrenip, uygularsak borsa nasıl oynanır sorusunu cevaplarsak borsadan para kazanmak kaçınılmaz olacaktır.

Add Comment